572 713 508 lub 531 527 050 sekretariat@linde.waw.pl

Projekty dodatkowe

Szkoła Lindego to prawdziwy Linde Team, który tworzą uczniowie, rodzice i grono pedagogiczne angażując się w dodatkowe projekty trwające przez cały rok. Wierzymy, że wrażliwość społeczna, pomoc i wspólna praca stanowią ogromną wartość w wychowaniu i edukacji naszych uczniów.

Spędzamy razem czas, pomagamy, organizujemy i dobrze się przy tym bawimy.

Charytatywny Kiermasz Świąteczny to wyjątkowa impreza organizowana od ośmiu lat w pierwszą sobotę grudnia przez społeczność Fundacji ETO, Szkoły Lindego i Przedszkola Szkrabki. Co roku kadra placówek, dzieci, uczniowie i rodzice przygotowują stoiska z własnoręcznie wykonanymi ozdobami, żywnością i zabawkami, które można kupić zasilając zbiórkę funduszy na charytatywny cel. Wydarzeniu towarzyszą występy na scenie, muzyka oraz licytacja przedmiotów otrzymanych od darczyńców.
W 2020 roku udało nam się uzbierać ponad 66 tys. zł, a całą imprezę można obejrzeć na https://www.youtube.com/watch?v=0Mq5Onn82_I&feature=youtu.be

Tydzień Sportu to całotygodniowe rozgrywki sportowe zakończone sobotnim piknikiem rodzinnym dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie rywalizują między innymi w piłce nożnej, dwa ognie, unihokeja, biegu wahadłowym, torach przeszkód i pływaniu. Każdy dzień rozpoczyna się rozgrzewką i warsztatami na temat zdrowego odżywiania, a codziennym zmaganiom i dobrej zabawie towarzyszą dodatkowe aktywności okołosportowe.  Podczas sobotniego pikniku każda klasa przygotowuje stoisko ze zdrowymi przekąskami, a finałowe rozgrywki toczą się pomiędzy zespołami stworzonymi przez uczniów, rodziców i kadrę szkoły.

„Moje Życzenia Świąteczne” to coroczny konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 4-16 lat organizowany przez Fundację ETO. Zadaniem każdego uczestnika jest wykonanie dowolną metodą projektu świątecznej kartki pocztowej. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia autora i w miarę płaska forma, aby zeskanować pracę w niezmienionej postaci. Na początku grudnia komisja podejmuje decyzję
o wynikach konkursu, a zwycięski projekt jest publikowany w formie eleganckiej, otwieranej kartki świątecznej, którą można zakupić zasilając konto Fundacji. Cały dochód ze sprzedaży jest przekazywany na charytatywny cel.

 

a z 

Charytatywny Koncert Świąteczny. Na początku 2020 roku zorganizowaliśmy pierwszy koncert świąteczny, w którym wystąpiło ponad 150 uczniów naszej Szkoły. W wyjątkowych wnętrzach Kościoła Świętej Trójcy, gdzie koncertował Fryderyk Chopin dzieci zaśpiewały nowe aranżacje piosenek świątecznych z całego świata. Całe wydarzenie poprzedziło nagranie płyty „Od serca do uszka, świąteczne piosenki dla maluszka”,  a dochód z jej  sprzedaży zasilił konto potrzebujących.

Yes, we Can! Dwie klasy wzięły udział w projekcie organizowanym przez Fundację Design for Change zmieniając kawałek naszego świata. Dzieci zaplanowały, zebrały fundusze i zorganizowały budowę ogromnego hotelu dla owadów i rewitalizację szkolnego patio. Dzięki projektowi, w którym dorośli byli tylko towarzyszami uczniowie odkryli, jak wielką moc ma każde z nich oddzielnie i jak wiele mogą wszyscy razem. Ta droga zaprowadziła nas aż do Rzymu, w którym w grudniu 2019 r odbył się zlot dzieci z całego świata, a nasi uczniowie poznali jak ich rówieśnicy zmieniają cały świat.

Oprócz naszych autorskich projektów angażujemy się w wydarzenia organizowane przez instytucje zewnętrzne i obchodzimy nieograniczoną ilość Światowych Dni. m.in Akcję Żonkile, Dzień Liczby Pi, Dzień Ziemi i wiele, wiele innych …