Kiermasz 2017

CHARYTATYWNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2017

Krótki film o naszym Kiermaszu

Możemy już przedstawić oficjalny cel zbiórki, która zostanie przeprowadzona podczas tegorocznego Charytatywnego Kiermaszu Świątecznego! smiley

W tym roku wesprzemy rodzinę Państwa Lesikowskich z Bydgoszczy, którzy wychowują synka chorego na czterokończynowe porażenie mózgowe i padaczkę. Krystian mieszka wraz ze swoimi rodzicami i babcią na drugim piętrze, co uniemożliwia mu choćby wychodzenie na spacery. Administracja budynku zgodziła się przekazać Państwu Lesikowskim mieszkanie na parterze, pod warunkiem, że przeprowadzą w nim remont. W tym roku zebrane fundusze przekażemy więc na remont mieszkania Państwa Lesikowskich, podopiecznych Fundacji Rodziny Waksmundzkich “PROJAN”!  smiley

Charytatywny Kiermasz Świąteczny odbędzie się 2 grudnia 2017 r. w godzinach 16.00-19.00 na terenie naszych placówek! smiley

Logo Fundacji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PODZIĘKOWANIA

Drodzy Państwo,

gorąco dziękujemy za Państwa pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Charytatywnego Kiermaszu Świątecznego, w trakcie którego zbieraliśmy środki na leczenie Kai Czerwińskiej. Efekt Państwa zaangażowania przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki Państwu, w ciągu zaledwie czterech godzin, udało się zebrać 36.970,87 zł (kwota zostanie ponownie przeliczona w banku, więc możliwe są minimalne odchylenia).

Dziękujemy wszystkim, którzy już od godziny 12.00 rozstawiali namioty i przygotowywali stanowiska, tym, którzy je dekorowali i przynieśli przygotowane przez siebie ozdoby, wypieki, ciepłe dania i napoje, tym, którzy przygotowali występy oraz tym, którzy pomogli nam w zbieraniu i liczeniu pieniędzy. Dziękujemy za przekazanie przedmiotów na aukcję i loterię, a także za szczodrość okazaną zarówno w trakcie zbiórki, jak i licytacji. Dziękujemy wszystkim, którzy motywowali, inspirowali i zachęcali do działania – w szczególności przedstawicielom grup, którzy koordynowali działania związane z organizacją poszczególnych stanowisk.

Wspólnie z Państwem udało nam się stworzyć Kiermasz pełen serdecznej, rodzinnej atmosfery, a poprzez to wydarzenie – pomóc Kai. Mamy nadzieję, że Dobro i Piękno będą towarzyszyć Państwu także w najbliższych tygodniach, a w szczególności w trakcie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Media o nas:

http://ursynow.pl/charytatywny-kiermasz-swiateczny-fundacji-eto/

http://www.haloursynow.pl/artykuly/swiatecznie-i-z-serca-ursynowski-kiermasz-dla-chor,6938.htm

 

Serdeczne podziękowania kierujemy również do wszystkich partnerów, którzy wsparli Kiermasz. Dziękujemy!

 

plakat

Tegoroczny Charytatywny Kiermasz Świąteczny odbędzie się 3 grudnia 2016 roku (sobota) w godzinach 16:00 – 20:00. Podobnie jak w roku ubiegłym, impreza odbędzie się na dworze, pod namiotami umieszczonymi na terenie parkingu placówek Fundacji ETO, przy ul. J. Rosoła 10.

Kiermasz został objęty Patronatem Honorowym Burmistrza Dzielnicy Ursynów Miasta St. Warszawy. Wydarzenie otrzymało patronat medialny Ursynów.tv.

Tegoroczny cel

Środki zebrane podczas tegorocznego Kiermaszu przekażemy na leczenie Kai Czerwińskiej, 3 – letniej dziewczynki, cierpiącej na neuroblastomę. Kaja jest pod opieką Fundacji „Nasze Dzieci”, przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” (Szpital w Międzylesiu). Rodzina Kai włączy się w miarę możliwości w przygotowanie Kiermaszu, a także będzie obecna podczas samego wydarzenia.

Co planujemy?

Część stanowisk kiermaszowych będzie umieszczona w namiocie głównym, pozostałe rozmieszczone zostaną na terenie całego parkingu. W tym roku scena znajdować się będzie vis a vis głównego wejścia do szkoły. W jednym z namiotów znajdować się będzie stoisko Loterii Charytatywnej. Szczegóły dotyczące loterii znajdują się poniżej. Ponadto na scenie odbędzie się aukcja przedmiotów wartościowych, występy klas drugich Szkoły Podstawowej im. S. B. Lindego, a także muzyka na żywo w wykonaniu profesjonalnych trębaczy, którzy stworzą niepowtarzalny, świąteczny klimat. Będzie też czas na niespodziankę dla dzieci przygotowaną przez Rodziców z przedszkola Szkrabki dla dzieci. Szczegółową mapkę rozmieszczenia poszczególnych stanowisk przekażemy Państwu wkrótce.

Stoiska kiermaszowe

Przewidujemy 11 stoisk kiermaszowych – 8 dla szkoły: (klasa 0a i 0b, klasa 1a, klasa 1b, klasa 1c, klasa 2a, klasa 2b, klasa 2c, klasa 3a i 3b) oraz 3 dla przedszkola (grupa ananasów i arbuzów, grupa mandarynek i nektarynek, grupa limonek, cytrynek i morelek). Jeśli jednak uważają Państwo, że stanowisk jest zbyt dużo/mało jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i propozycje.

Na stoiskach kiermaszowych chcielibyśmy aby sprzedawane były przedmioty wykonane przez dzieci wraz z nauczycielami, a także wszystko to, co tylko przyjdzie Państwu do głowy:) Placówki ETO zapewnią oznaczone miejsce pod namiotem dla każdej z grup przedszkolnych i klas szkolnych, stoły, a także dostęp do prądu. Wygląd stoiska, to jak będzie udekorowane (obrusy, lampki, itd.), a także zawartość, zależą od Państwa inwencji/możliwości/czasu/chęci zaangażowania się w przedsięwzięcie. Wszelkie szczegóły możecie Państwo ustalać z wychowawcami grup i klas. Również im prosimy zgłaszać zapotrzebowanie na dostęp do prądu (na przykład w przypadku konieczności podgrzewania potraw sprzedawanych na stoisku). W każdej grupie prosimy o wyznaczenie dwóch osób odpowiedzialnych za puszki z pieniędzmi. Osoby takie będziemy prosili do pozostanie po zakończeniu Kiermaszu i komisyjnego przeliczenia zebranych datków. Puszki, do których zbierane będą pieniądze dostarczy nam pani Agnieszka Hajkiewicz, osoba z rodziny Kai, z którą współpracujemy przy zbiórce. Zwracamy się z prośbą, aby przedstawiciele klas/grup zebrali informacje o chęciach zaangażowania się rodziców z ich klas/grup oraz o potrzebach stoisk i przekazali nam te informacje do 18 listopada.

Loteria

W tym roku za loterię odpowiedzialna jest pani Renata Bogusz ze szkoły podstawowej. (r.bogusz@linde.waw.pl). Przewidujemy 700 losów, każdy sprzedawany będzie za 5 zł. Zwracamy się do Państwa z prośbą o przynoszenie fantów na loterię. Fanty można przekazywać wychowawcom klas do 18 listopada bieżącego roku. W załączeniu przesyłamy regulamin loterii.

Aukcja

W tym roku chcielibyśmy przygotować na aukcję przedmioty, które będą wyrażały określoną wartość, również dlatego, że zależy nam na jej dynamicznym charakterze. Ze swej strony postaramy się zapewnić przedmioty unikatowe, które, w naszej opinii, cieszyć się będą dużym powodzeniem podczas licytacji. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby się dołączyć do aukcji, zwracamy się z prośbą o przekazywanie przedmiotów do sekretariatu Przedszkola/Szkoły, do dnia 15 listopada.

Jak można pomóc?

Możliwości jest wiele i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 Zachęcamy do włączenia się w Charytatywny Kiermasz Świąteczny poprzez: przygotowanie dekoracji, przyniesienie przedmiotów na loterię lub aukcję, dostarczenie lampek choinkowych, obsługę stanowiska. To jednak nie wszystko w co można się zaangażować. Ze względu na to, że działamy własnymi siłami, przedsięwzięcie jest duże, a cel szczytny, poszukujemy również sponsorów, a także instytucji i firm, które mogłyby nam pomóc w organizacji kiermaszu (oświetlenie, wypożyczenie stołów, sceny wraz z oświetleniem i zadaszeniem, etc.). Być może ktoś z Państwa mógłby pomóc także w tym zakresie (na przykład poprzez przekazanie nam swojej propozycji lub osobisty kontakt z taką firmą). Każda propozycja jest mile widziana! Zachęcamy do współpracy!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!! 🙂

Wszelkie szczegóły i najnowsze aktualności znajdą Państwo na naszym profilu FB i wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/686087701559665/