Lato u Lindego

STACJONARNE LATO U LINDEGO

Grupy tematyczne:

CZŁOWIEK I ZWIERZĘTA ŚWIATA

Grupa dla wszystkich dzieci, które uwielbiają przyrodę, mają pasje poznawania świata ludzi i zwierząt i nie boją się zajrzeć w oczy dzikim stworzeniom. Codziennie odbędziemy wspaniałą filmową podróż z komentarzem Davida Attenborough, poznamy nieznane zwierzęta takie jak altannik czy matronica i z bliska przyjrzymy się organizmowi człowieka. Będziemy izolować DNA z truskawek, stworzymy filtr do wody, a podczas wycieczek będziemy obserwować z bliska świat zwierząt.  Odwiedzimy miedzy innymi stadninę, ZOO, klinikę weterynaryjną i świnkę LILY (w zależności od terminu i liczebności grup).

Terminy:

24-28 czerwca 2019

1-5 lipca 2019

8-12 lipca 2019

15-19 lipca 2019

GRUPA PIŁKARSKA

Dla wszystkich amatorów piłki nożnej i ruchu w każdej postaci. Dla wszystkich dzieci, które chcą doskonalić swoje umiejętności sportowe nie tylko na boisku. Codziennie odbędą się minimum dwa treningi piłkarskie. Jak zwykle nie zabraknie wycieczek między innymi na trampoliny, rolki, rower, park linowy czy zorbing? (w zależności od tygodnia i liczebności grupy).

Terminy:

24-28 czerwca 2019

1-5 lipca 2019

8-12 lipca 2019

15-19 lipca 2019

WSZĘDOBYLSCY

Grupa dla wszystkich dzieci, które uwielbiają podróżować i poznawać nowe miejsca. Odbędziemy podróż dookoła świata, i codziennie odwiedzimy inny kraj lub kontynent. Poznamy mieszkańców, folklor, gry i wspaniałe atrakcje.  Będziemy między innymi stepować w Ameryce, tworzyć instrumenty w Afryce, próbować nowych potraw w Azji i codziennie spędzimy trochę czasu w Polsce.  W każdym miejscu nauczymy tradycyjnego przywitania i przedstawiania.  Odwiedzimy Muzeum Azji i Pacyfiku, będziemy kaligrafować znaki japońskie podczas warsztatów i spotkamy się z prawdziwymi podróżnikami.

Terminy:

24-28 czerwca 2019

1-5 lipca 2019

WEHIKUŁ CZASU

Rycerze i księżniczki, XVIII-wieczne zielniki, rosół z czarnej kury i muszle, za które możesz kupić wszystko! Podróże w czasie, dzięki którym uczestnicy poznają ludzi żyjących przed wiekami i dowiedzą się skąd pochodzą niektóre, używane dziś (lub odstawione już do lamusa) przedmioty. Poznamy tajniki dalekowschodniej medycyny (wycieczka do Muzeum Farmacji*), sposoby obrony przed smokiem (warsztaty z wojem), a także spotkamy podróżujące ziemniaki.

Termin:

8-12 lipca 2019

ARTYSTYCZNA PRZYGODA

Artystyczne, znaczy, jakie? Co nazywamy sztuką i kto może powiedzieć, że jest artystą?

Podczas tygodnia artystycznego zmierzymy się z ogromnymi drzewami i poszukamy najdrobniejszych pączków (wizyta w Ogrodzie Botanicznym UW), które uwiecznimy ołówkiem, kredkami i nie tylko… Zastanowimy się, czym jest moda i jak powstaje książka, a także sprawdzimy czy możemy zamotać własnoręcznie zabawkę i czy stanie się wtedy dziełem sztuki.

Termin:

15-19 lipca 2019

Koszty stacjonarnych półkolonii zawierają:

Opiekę kadry, materiały programowe, 2 wycieczki, obiady i podwieczorki, ubezpieczenie, dyplom i upominek.

Grupy: Zwierzęta świata, Grupa Piłkarska, Wszędobylscy, Wehikuł czasu, Artystyczna przygoda,

1 tydzień 600 PLN

2 tygodnie 1150

3 tygodnie 1700