Kiermasz 2019

Jak co roku Placówki prowadzone przez Fundację ETO – Przedszkole Szkrabki i Szkoła Podstawowa im. Samuela Bogumiła Lindego organizują  Charytatywny Kiermasz Świąteczny, który  odbędzie się 7 grudnia w godzinach 16:00-19:00. To impreza, która zrzesza nie tylko społeczność Przedszkola i Szkoły, ale również całego Ursynowa, a ostatnio także mieszkańców innych dzielnic Warszawy.

Więcej informacji o zeszłorocznym Kiermaszu można znaleźć tutaj:    https://szkrabki.pl/kiermasz-swiateczny/ 🙂


Tegorocznym celem Kiermaszu, będzie wsparcie leczenia i rehabilitacji Mirka, synka Pani Irenki, która pracowała w Przedszkolu i związana z nim była od samego początku, a swą pracę kontynuowała w Szkole. Mirek urodził się jako wcześniak i od samego początku zmagał się z różnymi przeciwnościami losu. Walczył o to, by móc samodzielnie oddychać i jeść. Pokonał sepsę i wylew, a także zagrożenie wodogłowiem i utratą wzroku. To jednak nie wszystko – przed Mirkiem i jego rodzicami jeszcze długa droga, pełna badań i wszechstronnej oraz kosztownej rehabilitacji i terapii. Mirek każdego dnia udowadnia, że jest bardzo silnym i walecznym dzieckiem 🙂 

Więcej informacji o Mirku znajdziecie Państwo pod linkiem:
https://liblink.pl/nEyLTWVnRS
W tym roku podczas kiermaszu pojawi się nowość 🙂 Dzieci z naszej szkoły i kadra szkolno-przedszkolna wzięli udział w nagraniu kolęd i tradycyjnych piosenek świątecznych. 


Album będzie do nabycia jako „cegiełka”, której formę graficzną także wykonają uczniowie. Jeden egzemplarz, tzw. „złota płyta”, zostanie wystawiony na aukcji.