Pola Nadziei 2017/2018

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła i Przedszkole zaangażowały się w akcję na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne, która ma na celu szerzenie idei hospicyjnej w społecznościach lokalnych.
„Pola Nadziei” to coroczna kampania edukacyjno-charytatywna na rzecz opieki paliatywnej nad ciężko chorymi i ich rodzinami. Nasz udział w akcji rozpoczniemy od zbiórki finansowej na pozyskanie cebulek żonkili, które razem z dziećmi zasadzimy na terenie Zespołu Placówek Oświatowych Fundacji ETO. Żonkile będzie można nabyć w kwietniu. Przez cały rok będziemy również prowadzili szereg akcji (pieczenie pierniczków na Boże Narodzenie, warsztaty rękodzieła, upominki dla Pacjentów), z których dochód zostanie przekazany na Fundację Hospicjum Onkologiczne. O pozostałych terminach i szczegółach konkretnych wydarzeń, będziemy Państwa informowali na bieżąco.

Pierwszymi wydarzeniami będą:

1. Zbiórka finansowa na zakup cebulek żonkili.
Potrwa od dzisiaj (11 października) do następnej środy (18 października). W sekretariacie Szkoły znajduje się puszka FHO, do której możecie Państwo wrzucać dowolne datki na zakup cebulek. Cebulki będziemy sadzić do końca października. Żonkile będzie można nabyć w kwietniu.

2. Warsztaty rękodzielnicze – robimy koszyki ze sznurka!
28 października (sobota) o godzinie 11:00 w naszych placówkach odbędą się warsztaty rękodzielnicze. Koszt warsztatów to 30 zł. Całkowity dochód z warsztatów zostanie przekazany na Fundację Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.
Warunki uczestnictwa w warsztatach:
– na warsztaty przynosimy szydełko nr 7 (do kupienia w każdej pasmanterii),
– zgłoszenia prosimy przesyłać na adres Sekretariatu Przedszkola, który prowadzi zapisy: sekretariat@szkrabki.pl. W mailu zwrotnym otrzymacie Państwo informacje na temat wpłaty, która jest warunkiem uczestnictwa w warsztatach,
– jeżeli, ktoś z Państwa jest zainteresowany zakupem konkretnego koloru sznurka, w mailu prosimy podać wybrany kolor (wzornik w załączniku),
– rezerwacja miejsca i nieobecność na warsztatach skutkuje przekazaniem wpłaconej kwoty na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne.

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA – decyduje kolejność zgłoszeń 🙂

 

Serdecznie zapraszamy!!!